04.04.2019

Dlaczego warto mieć stronę firmową na WordPressie?

Co to jest WordPress?

Na wstępie wyjaśnijmy, czym w ogóle jest WordPress. To popularny system zarządzania treścią stron internetowych, inaczej CMS (Content Management System), który powstał w 2003 roku. Napisany został w języku PHP, jest bardzo prosty i intuicyjny, dzięki czemu praktycznie żaden programista nie ma problemów z jego obsługą. CMS od lat cieszy się bardzo dużą popularnością.

Według różnych źródeł niemal co czwarta strona www na świecie została postawiona właśnie na platformie WordPress – nie da się ukryć, że to imponujący wynik. Co ciekawe, swoje strony na WP ma między innymi koncern Sony Music.

Zalety strony firmowej na WordPressie

Pierwotnie WP był dedykowany tylko dla blogerów, jednak rozrósł się tak bardzo, że dziś jest świetnym rozwiązaniem dla biznesu. Za jego pomocą można stworzyć nie tylko bloga, ale i profesjonalną stronę www, a nawet sklep internetowy.

Dużą zaletą WordPressa jest tzw. rozszerzalność – co to oznacza? Możemy przypisywać naszej witrynie internetowej kolejne, nowe funkcje, jak na przykład mapa dojazdu, formularz kontaktowy dla klienta, instalując kolejne wtyczki. Szybka rozbudowa o dodatkowe funkcjonalności to nie wszystko.

Plusem tego CMS jest prostota użytkowania – na początku zarządzanie treściami i podstronami, ilość zakładek i funkcji może przytłaczać, jednak z czasem obsługa systemu staje się coraz bardziej intuicyjna i zrozumiała.

Wady strony firmowej na WordPressie

Czy WP posiada w takim razie jakieś minusy? Oczywiście, jak każdym CMS. Pewną niedogodnością dla osób posiadających witrynę firmową na WordPressie mogą być częste aktualizacje, jednak są one konieczne w celu lepszej ochrony przed hakerami i ulepszania bieżącego skryptu. Jeśli już o hakerach mowa - WordPress jest systemem darmowym, z którego może korzystać każdy. Również właściwie każdy może go rozbudowywać i ulepszać, dlatego wiele osób zarzuca temu systemowi wysoką podatność na hakreskie ataki.

Jaka jest cena strony www na WordPressie?

Koszt stworzenia strony firmowej na WordPressie jest dosyć zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy gotowy, darmowy szablon (z wieloma ograniczeniami), czy powierzymy to zadanie profesjonalnej agencji. Firma nie tylko postawi stronę, ale stworzy indywidualną kreację witryny, dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań. Do kosztów stworzenia strony należy doliczyć wydatki związane z hostingiem i domeną. Ceny strony na WP mogą wahać się od 2000 do nawet 10 000 złotych (najbardziej rozbudowany pakiet, z wieloma podstronami, modułami, wzbogacony o usługi z zakresu SEO).

Jak długo trwa budowa strony www przez agencję wykonującą tego typu projekty? Wszystko zależy od stopnia skomplikowania zlecenia, jednak najczęściej jest to od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Zbudowanie profesjonalnej strony internetowej to ważny element skutecznego marketingu internetowego, od którego w dużym stopniu zależy sukces danego przedsiębiorstwa.

Jeśli chcecie posiadać funkcjonalną, atrakcyjną wizualnie i nowoczesną stronę internetową, która powstała zgodne z wytycznymi, prowadzącymi do dobrych wyników w wyszukiwarce – zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Active Design to zespół specjalistów, który na bieżąco śledzi trendy dotyczące tworzenia stron www, podchodząc do każdego zlecenia z pasją oraz 100% zaangażowaniem.

public.show-all