01.02.2019

Jak powinna wyglądać strona WWW dla restauracji?

Obecnie standardem jest, iż szanowane lokale gastronomiczne mają własne witryny internetowe – ich wygląd oraz funkcjonalność może odstraszać bądź przyciągać potencjalnych, nowych gości. Jakie są podstawowe zasady budowy profesjonalnej strony www dla restauracji? O czym należy pamiętać, zlecając tego typu prace profesjonalnej firmie, tworzącej witryny internetowe?

Atrakcyjna szata graficzna

Wizualny aspekt strony internetowej jest niezwykle ważny – kolory i obrazy bardzo mocno oddziałują na nasze emocje oraz wyobraźnię. Wiodące barwy powinny nawiązywać do stylu lokalu, a także pozytywnie się kojarzyć. Jaka kolorystyka jest najczęściej spotykana na nowoczesnych stronach internetowych restauracji? Zwykle jest to biel, brązy, beże, czerwień, szarości, bordo oraz zieleń.

Piękne zdjęcia serwowanych potraw

Powiedzenie „jeść oczami” jest w tym przypadku bardzo trafne. Na stronie www nie może zabraknąć licznych fotografii dań (zarówno dań głównych, jak i deserów) serwowanych w restauracji. Potrawy muszą prezentować się apetycznie i zachęcać do ich posmakowania. W galerii zdjęć powinny również pojawić się ujęcia sali głównej - warto zadbać o odpowiednie oświetlenie i wystrój, dzięki którym atmosfera lokalu zostanie uchwycona w kadrze. Na stronie powinno też znaleźć się kompletne, tekstowe menu.

Prosty i logiczny układ strony www

Strona musi być maksymalnie uproszczona, intuicyjna, słowem użyteczna (mieć logiczny układ – każda osoba powinna bez przeszkód potrafić się po niej poruszać). System zarządzania treścią, czyli tzw. CMS również nie może być zbyt skomplikowany, aby właściciel restauracji lub osoba, dodająca nowy tekst, nie miała problemów z jego obsługą.

Wczytujące się intro, muzyka grająca w tle czy trudny dostęp do najważniejszych informacji, takich jak menu, godziny otwarcia lokalu, kontakt i formularz zamówienia to błędy, których nie można popełnić!

Opcja wirtualnej wycieczki po restauracji

Wirtualny spacer po restauracji to świetny sposób na zaprezentowanie wnętrza oraz otoczenia lokalu (na przykład przynależącego do niego letniego ogródka) osobom odwiedzającym stronę. Uatrakcyjniona w ten sposób witryna, może być dobrą promocją i znakiem, że właściciel lokalu śledzi trendy - technika panoramy 360 stopni (wykorzystywana nie tylko w restauracjach, ale i m.in. hotelach, muzeach oraz obiektach sportowych) może skutecznie zachęcić do osobistego odwiedzenia miejsca.

Optymalizacja pod wyszukiwarki

Konkurencja w branży gastronomicznej jest naprawdę duża, dlatego nowoczesna strona www musi być zoptymalizowana pod wyszukiwarkę Google – jej widoczność jest bardzo ważna. Odpowiedni dobór słów kluczowych może przyciągnąć wielu nowych klientów, dlatego nie można zapominać i o tym aspekcie.

Mobilna wersja na smartfony i tablety

Kolejną ważną zasadą jest dostosowanie strony www dla restauracji do urządzeń mobilnych – musi wyglądać dobrze nie tylko na ekranie komputera, ale i telefonu czy tabletu. Szablon powinien szybko się wczytywać i współgrać z wtyczkami dla mediów społecznościowych.

Profesjonalna strona www dla restauracji może znacznie zwiększyć przychód lokalu, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby była ona jak najbardziej intuicyjna, prosta w obsłudze i atrakcyjna wizualnie dla osób odwiedzających witrynę.

Zachęcamy do zapoznania z naszą ofertą oraz skorzystania z usług – możemy stworzyć od podstaw Państwa stronę www, dostosowując się do aktualnych trendów. Zapraszamy do kontaktu managerów i właścicieli restauracji, którzy chcą zadbać o wizerunek swojego lokalu w Internecie.

public.show-all