10.12.2018

Projektowanie stron internetowych w WordPressie

Strony internetowe to podstawa w czasach, w których każdy z nas codziennie korzysta z sieci. Wśród setek możliwości ich projektowania znajdziesz system WordPress, który został udostępniony internautom 15 lat temu. Najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie stworzyli tacy deweloperzy jak Helen Hou-Sandí, Matt Mullenweg, Andrew Nacin czy Matt Mullenweg, a każda kolejna wersja jest testowana przez wolontariuszy, będących częścią społeczności WP. Dowiedz się, czym jest WordPress i dlaczego projektowanie stron internetowych w oparciu o ten CMS to doskonały pomysł dla Twojej firmy.

Czym jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią, zwany również CMS, czyli Content Management System. Obecnie ponad 30% zaprojektowanych stron internetowych opiera się właśnie na nim. Do jego głównych zalet można zaliczyć łatwość obsługi, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nie musisz nawet znać podstaw języków programowania, aby z niego korzystać. Znajdziesz w nim setki, a nawet tysiące różnorodnych i darmowych wtyczek oraz szablonów. Wśród nich nie zabrakło również płatnych i bardziej zaawansowanych propozycji, np. dedykowanych sklepom internetowym czy stronom biznesowym.

Projektowanie stron internetowych w systemie WordPress ma również ogromne znaczenie w pozycjonowaniu, czyli poprawianiu widoczności Twojej witryny i osiąganiu wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Ten konkretny CMS został zbudowany w oparciu o standardy obowiązujące w sieci i posiada przyjazne adresy URL. Co więcej, wśród wspomnianych wcześniej wtyczek znajdziesz między innymi te dedykowane SEO.

Intuicyjny panel administracyjny

Strony internetowe zaprojektowane w WordPress posiadają przejrzysty i intuicyjny kokpit, zwany również panelem administracyjnym. Z jego pomocą możesz dodawać nowe teksty, edytować te stare i przygotowywać treści w oparciu o kod HTML. Bez problemu stworzysz własne menu, dodasz nowe zakładki, a nawet zmienisz adresy URL i metadane poszczególnych podstron. Co więcej, kokpit WordPressa może być udostępniany wielu użytkownikom.

WordPress - responsywne projekty stron internetowych

Jednym z obowiązujących trendów w świecie projektowania stron internetowych jest responsywność. Oznacza to dopasowywanie się widoku witryny do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest przeglądania. Właśnie takie szablony znajdziesz w dostępnej kolekcji WordPress. Dzięki temu nie musisz się martwić o problemy z prawidłowym wyświetlaniem serwisu na tabletach czy telefonach komórkowych. Z myślą o użytkownikach CMS zadbał również o support, czyli wsparcie dedykowane użytkownikom każdego z szablonów.

Czy projektowanie stron internetowych w WordPressie jest drogie?

Nie, jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty! W Active Design oferujemy naszym klientom projektowanie stron internetowych w WordPressie na jednym z ponad 1000 gotowych szablonów, co wpływa nie tylko na skrócenie czasu wykonania witryny, lecz także na obniżenie jej ceny. Koszt usługi obejmuje także zadbanie o odpowiednią optymalizację serwisu i spełnienie podstawowych wymagań algorytmu wyszukiwarki Google. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Cennik.

W Active Design każdego dnia zajmujemy się projektowaniem stron internetowych dla klientów z różnych branż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu i nieustannemu śledzeniu nowych trendów technologicznych możemy zaproponować Ci witrynę responsywną, dopasowaną do Twoich potrzeb i zgodną z zasadami optymalizacji. Odwiedź zakładkę Realizację i sprawdź, jak pomogliśmy firmom w stworzeniu ich internetowej wizytówki. Zapraszamy do kontaktu!

public.show-all