20.11.2018

Projektowanie stron WWW - po jakie książki warto sięgnąć?

Projektowanie stron WWW cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli i Ty chciałbyś spróbować swoich sił w świecie tworzenia zaawansowanych i przyjaznych użytkownikom sieci witryn, to niezbędne będą odpowiednie materiały. Oprócz setek kursów dostępnych online warto także sięgnąć po książki, których autorzy przeprowadzą Cię krok po kroku po najważniejszych informacjach z dziedziny programowania. Sprawdź, jakie pozycje powinny koniecznie znaleźć się w Twojej domowej biblioteczce, aby tworzenie stron internetowych zmieniło się z pasji w sposób na zarobek.

Projektowanie stron WWW z wydawnictwem Helion

Jedną z obowiązkowych pozycji, po które powinien sięgnąć początkujący programista, jest propozycja od wydawnictwa Helion. Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterów po HTML5, CSS3 i grafice to wszystko, czego tylko mógłbyś potrzebować na samym początku swojej kariery. W środku znajdziesz informacje na temat dwóch podstawowych języków świata online - HTML i CSS, dzięki którym stworzysz proste strony internetowe. Co więcej, książka zawiera nie tylko teorię, lecz także mnóstwo przykładów pozwalających na nieustanne ćwiczenie i sprawdzanie swojej wiedzy.

Kolejną pozycją od wydawnictwa Helion, która z pewnością przykuje Twoją uwagę, jest książka Tworzenie stron internetowych. Część 1. Choć powstała ona z myślą o uczniach technikum w klasie o profilu informatycznym, to okazuje się niezwykle przydatna dla każdego początkującego webmastera. Po jej lekturze będziesz w stanie samodzielnie zaprojektować stronę internetową, a także wykorzystać w trakcie jej tworzenia grafiki i animacje.

Ostatnia, jednak równie przydatna pozycja - Tworzenie stron internetowych. Nowoczesne rozwiązania. Informacje zawarte w tej książce dedykowane są programistom, którzy znają już podstawy projektowania stron WWW. Wśród nich znajdziesz przede wszystkim rozwiązania problemów, które najczęściej napotykają webmasterzy w trakcie swojej codziennej pracy. Dodatkowo dowiesz się, jak korzystać z różnych bibliotek i dopasowywać treści na stronie do urządzeń mobilnych.

Tworzenie stron internetowych - co oprócz HTML i CSS?

Choć HTML i CSS to jedne z podstawowych języków programowania, które powinien znać każdy programista, to jednak na nich projektowanie stron WWW się nie kończy. Oprócz nich warto także poznać C++, JavaScript czy Pythona. Skąd czerpać wiedzę?

Język C++. Szkoła programowania to książka, dzięki której odkryjesz tajemnice tego języka i nauczysz się, jak stosować go w swojej codziennej pracy. W środku znajdziesz informacje na temat klas, dziedziczenia czy szablonów kodu, pozwalające nie tylko na opanowanie podstaw, lecz także poszerzenie wiedzy na temat najważniejszych aspektów C++.

JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków w tworzeniu stron internetowych. To właśnie dzięki niemu możesz umożliwiać użytkownikom sieci interakcję na swojej witrynie. Aby rozpocząć swoją przygodę z JS, sięgnij po pozycję Rusz głową! Programowanie w JavaScript, będącą doskonałą propozycją dla początkujących programistów. W książce znajdziesz nie tylko zasady używania języka, lecz także sprawdzisz swoją wiedzę dzięki zagadkom i ćwiczeniom. Po jej lekturze projektowanie nowoczesnych stron WWW nie będzie dla Ciebie problemem.

Z kolei Python dla każdego. Podstawy programowania to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby poznać bliżej język, który od kilku lat podbija świat tworzenia stron internetowych. Python, bo to o nim oczywiście mowa, sprawdza się znakomicie w trakcie projektowania każdej witryny. Proponowana książka pokaże Ci, jak poprawnie skonfigurować środowisko i stosować konkretne typy danych.

public.show-all