23.11.2018

Strona internetowa dla restauracji typu one page

Otwarcie własnego lokalu gastronomicznego nie powinno kończyć się wyłącznie na zaproszeniu gości do punktu stacjonarnego. Pamiętaj, że ci potencjalni i obecni odwiedzający są również w internecie i to właśnie tu spędzają najwięcej czasu. Warto stworzyć dla nich miejsce, w którym znajdą niezbędne informacje na temat serwowanego u Ciebie jedzenia, trwających promocji czy podstawowe dane kontaktowe. Tak, dobrze myślisz - potrzebna jest strona internetowa dla restauracji! Jest ona jak Twój lokal, ale w świecie online. Podejmując decyzję o rozpoczęciu projektowania Twojej witryny, musisz zdecydować pomiędzy jej klasycznym wyglądem a wersją one page. Dziś omówimy to drugie rozwiązanie. Czym jest, jakie są jego zalety i jak je pozycjonować? Poznaj szczegóły strony WWW dla restauracji typu one page!

Strona WWW typu one page - czym jest?

Większość stron internetowych, w tym także tych dla restauracji, które odwiedzasz w sieci, ma wiele podstron. Najczęściej są one podzielone tematycznie, np. menu, galeria, aktualności itd. Ich przeciwieństwem są witryny typu one page, które posiadają wyłącznie jedną kartę podzieloną na różne sekcje, będące odpowiednikami zakładek znajdujących się na klasycznych serwisach. Najczęściej znajdziesz na nich tradycyjny pasek menu, który po naciśnięciu interesującego Cię elementu przeniesie Cię właśnie do tej sekcji bez opuszczania danej strony.

Strona WWW dla restauracji jest coraz popularniejsza - wiele lokali odchodzi od klasycznych rozwiązań i wykorzystuje zalety one page na swoich witrynach. Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają tego typu witryny stworzone dla punktów gastronomicznych, odwiedź np. stronę internetową Zielnik Cafe, czyli restauracji zlokalizowanej w Warszawie, która wykorzystała potencjał jednej karty do maksimum.

Zalety strony WWW dla restauracji w wersji one page

One page wcale nie musi być nudna. Tego typu strony internetowe dla restauracji, o ile oczywiście są odpowiednio zaprojektowane, mogą być naprawdę atrakcyjnie wizualne, a tym samym zachęcające dla potencjalnych gości. Co więcej, jednostronne rozwiązanie jest łatwe w nawigacji i umożliwia internautom bezproblemowe znalezienie interesujących ich informacji. Ogromną zaletą one page jest również to, że sprawdza się zarówno w witrynach desktopowych, jak i tych dedykowanych urządzeniom mobilnym.

Pozycjonowanie strony internetowej one page dla restauracji

Jak każda inna witryna, tak i strona internetowa dla restauracji typu one page wymaga odpowiedniego pozycjonowania, które umożliwi Ci dotarcie do użytkowników sieci i znalezienie się na wysokich pozycjach wyszukiwania. Uprzedzamy - proces ten nie należy do najłatwiejszych, a często może być o wiele trudniejszy, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych serwisów. Jednak jest to gra warta świeczki. Pamiętaj, że im lepsza pozycja w rankingu Google, tym większe szanse na przyciągnięcie nowych gości i zwiększenie codziennych zysków.

Pozycjonowanie tego typu strony WWW dla restauracji powinno rozpocząć się od jej wnętrza, czyli podziału witryny na segmenty o różnych adresach URL, wykorzystania nagłówków czy też zamieszczenia odpowiednich treści i podpisanych grafik. Warto przede wszystkim wykorzystać potencjał link buildingu, czyli zdobywania linków zewnętrznych i wewnętrznych do strony, np. umieszczając artykuły sponsorowane na innych portalach, czy też skorzystać z możliwości marketingu szeptanego i dodawać na forach odnośniki do Twojej strony internetowej dla restauracji. Dodatkowo nie oszczędzaj na copywritingu i dobieraj słowa kluczowe idealnie pasujące do działalności lokalu. Pamiętaj, że efekty pozycjonowania należy stale sprawdzać, aby móc ewentualnie zmieniać lub dostosowywać prowadzone działania.

public.show-all