13.12.2018

Tworzenie stron WWW - zadbaj o swoją internetową wizytówkę

Strona WWW to Twoja internetowa wizytówka. Prawidłowo zaprojektowana może przynieść Twojej firmie wiele korzyści, które zwiększą zarówno liczbę Twoich klientów, jak i obroty oraz zyski. Sprawdź, dlaczego stworzenie strony internetowej to dobry pomysł i jak powinna wyglądać odpowiednia witryna.

Dlaczego stworzenie strony WWW dla firmy to dobry pomysł?

Strona WWW to jedna z pierwszych rzeczy, o które powinna zadbać firma zaraz po oficjalnym założeniu działalności. Internetowa wizytówka to przede wszystkim jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do obecnych i przyszłych klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że większość dnia spędzamy na przeglądaniu sieci, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że to właśnie w taki sposób znajdą Cię konsumenci. Tradycyjne formy reklamy, choć nie są całkowicie bezskuteczne, wypadają słabo na tle możliwości, jakie daje internet.

Tworzenie stron WWW to również doskonała okazja do sprecyzowania celów biznesowych przedsiębiorstwa i przeanalizowanie oferty. Pamiętaj, że wszystkie umieszczone na niej informacje powinny zachęcać klientów do skorzystania z Twoich usług i odpowiadać na wszelkie pytania, jakie mogłyby się pojawić przed podjęciem decyzji o wyborze Twojej firmy. Traktuj witrynę jako swego rodzaju broszurę informacyjną, w którą wystarczy zainwestować tylko raz. Dobrze stworzona strona internetowa posłuży Ci przez wiele lat. Jedyne ewentualne zmiany, jakie będziesz musiał wprowadzić, to np. uaktualnienie danych kontaktowych czy dostępnej oferty.

Witryna firmowa umożliwia nieustanny kontakt z konsumentami. Jest dostępna 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nawet jeśli Twoje biuro jest nieczynne, to internauci mogą w każdej chwili wysłać wiadomość za pośrednictwem dostępnego formularza lub maila. Co więcej, tworzenie stron WWW ma również za zadanie budowanie pozycji eksperta w danej dziedzinie, w szczególności, gdy znajduje się na niej również blog, i zwiększenie zaufania klientów.

Jaką stronę WWW stworzyć? One page a klasyczna witryna

W trakcie tworzenia strony internetowej konieczne jest zdecydowanie, jak powinna ona wyglądać. Możesz wybrać jedno z dwóch rozwiązań - witrynę typu one page lub tradycyjną. Ta pierwsza sprawdza się znakomicie na urządzeniach mobilnych i nie zawiera żadnych podstron. Wszystkie informacje są umieszczone na jednej stronie, a poszczególne zakładki zostały zastąpione przez menu z odnośnikami przechodzących do konkretnych segmentów. Z kolei tradycyjne strony WWW są ich przeciwieństwem - każda z sekcji znajduje się na innej podstronie.

Tworzenie stron internetowych - samodzielnie czy z pomocą profesjonalnej firmy?

Tworzenie stron WWW to zdecydowanie zadanie, którym powinni zająć się profesjonaliści. Niepoprawnie zaprojektowana witryna może nie tylko nie spełniać swoich funkcji, lecz także zniechęcić klientów do skorzystania z Twojej oferty. Oczywiście możesz skorzystać z darmowego szablonu i przygotować ją samodzielnie, jednak istnieje wtedy ryzyko, że nie wyróżnisz się niczym na tle konkurencji. Te same rozwiązania, podobny design czy nawet identyczne zdjęcia produktów sprawią, że internauci nie zainteresują się Twoim przedsiębiorstwem. Z pomocą specjalistów stworzysz stronę internetową, która pomoże Ci zaistnieć w świecie online, będzie atrakcyjna wizualnie dla konsumentów i nie przestanie odpowiednio działać w najmniej oczekiwanym momencie.

Potrzebujesz pomocy w stworzeniu strony WWW? Zgłoś się do nas! W Active Design zaprojektujemy witrynę zgodną z Twoimi potrzebami i wymaganiami, jakie codziennie stawia przed Tobą branża. Wspólnie przygotujemy dla Ciebie przyciągającą klientów wizytówkę internetową!

public.show-all